Hamownia


W naszym warsztacie dysponujemy hamownią motocyklową Grundmaster 6000 AFR.

Co to jest hamownia?


Hamownia to profesjonalne urządzenie diagnostyczne, umożliwiające dokonanie różnych pomiarów, bez konieczności przeprowadzania testów drogowych. Podstawową funkcją hamowni jest badanie przebiegu krzywych mocy i momentu obrotowego w funkcji obrotów silnika, umożliwia również zbadanie prędkości maksymalnej motocykla. Nasze urządzenie jest również wyposażone w czujnik spalin tzw. AFR i dzięki temu ułatwia wszelkie czynności regulacyjne silnika, takie jak regulacja składu mieszanki, czy kąta wyprzedzenia zapłonu.


Co daje hamownia motocyklowa?


Urządzenie to wyklucza to stosowane przez wiele mechaników strojenie „,na słuch” czy jazd próbnych, wszelkie parametry silnika i mieszanki są bowiem odczytywane w czasie rzeczywistym i możliwa jest natychmiastowa zmiana ustawień. Hamownia pozwala również na wykrycie rozmaitych usterek motocykla występujących podczas jazdy, bez zagrożenia dla motocyklisty i ruchu drogowego, takich jak: wycieki oleju, zużyty łańcuch i zębatki czy łożyska. Umożliwia również nasłuch motocykla w celu wykrycia stuków i innych niepokojących dźwięków w celu dalszej naprawy.


Hamownia i tuning


Nasza hamownia doskonale nadaje się do tuningu silnika i zmiany przełożeń. Jak wiadomo rasowanie silnika, tzw. tuning wiąże się z dokonywaniem wielu zmian, a później mozolną regulacją parametrów w celu osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów, takich jak wzrost mocy i momentu obrotowego, przyspieszenia przy zachowaniu zużycia paliwa na rozsądnym poziomie. Wszelkie prace z tym związane można wykonać znacznie szybciej i dokładniej korzystając z potężnego narzędzia jakim jest hamownia motocyklowa.


Wszyscy zainteresowani efektami pracy hamowni mogą się zapoznać z dokumentacją korzystając z zakładki Realizacje na stronie głównej.

Serdecznie zapraszamy!